1

Güngör BOZKURT Geceye Damgasını Vuran İsim oldu

2

Çekmeköy Gelecek Partisi'nden Emniyet Müdürü'ne Hayırlı Olsun Ziyareti  

3

Ankara'da elektrikli scooterlar için yeni karar

4

Hesap işlemleri ücretine Yargıtay ‘dur’ dedi

5

Fahrettin Koca: Vakalarımızın yüzde 50'den fazlası 30 yaş altındaki kişiler

BTP Sözcüsü Emre Polat: Dışa bağımlılığın bedelini aşıda da ödüyoruz

10.05.2021 15:16:36

BTP Sözcüsü Emre Polat: Dışa bağımlılığın bedelini aşıda da ödüyoruz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sözcüsü Emre Polat Covid-19 salgını karşısında hükümetin takındığı tavrı değerlendirdi.  

Basın açıklaması yapan Polat, ?Ülke olarak Covid-19´a karşı ilan edilen bir tam kapanma sürecinin içerisindeyiz. Dileriz alınan önlemler sonuç verir, daha önce yapılan yanlışlar tekrarlanmaz ve ekonomimizden psikolojimize kadar hayatımızı alt üst eden bu beladan artık kurtuluruz.? dedi

 

?Devlet artık yönetilemiyor?

 

Hükümetin salgın karşısındaki tutumunu değerlendiren BTP Sözcüsü Polat, ?Ülkemiz birçok alanda kritik bir sürecin içinde. Özellikle ekonomik olarak vatandaşın dayanacak ne sabrı ne de parası kaldı. Hükümetin özellikle kapanma süreciyle ilgili art arda aldığı kararları değiştirmesi ve her aldığı tedbir kararı ile ilgili yeni bir düzenleme yapma ihtiyacı hissetmesi herkese şu tespiti yaptırdı. Devlet artık yönetilemiyor, devleti yönetemiyorlar. Kapanma kararı alınıyor ama ardından onlarca karar alınarak kimlerin muaf olacağı tartışması bir türlü bitirilemiyor. Kimlerin muaf tutulacağı, e-devletten izin alınma meselesi, semt pazarlarının yeniden açılması, marketlerde tarak satılmasın kararı trajikomik örneklerden sadece birkaçı.? dedi.

 

?Covid aşısında da dışa bağımlılığın bedelini ödüyoruz?

 

Covid-19 aşısı tedarikinde yaşanan sıkıntıya da değinen Polat, ?Devleti yönetenler Covid-19´a karşı aşı bulmak için Rusya´sından Almanya´sına, Çin´ine kadar birçok ülke ile, görüşme üstüne görüşme yapıyor? Covid-19´a karşı aşı tedarikinde sıkıntı yaşadığımız bizzat Sağlık Bakanı tarafından itiraf edildi. Neden, çünkü biz aşı üretemiyoruz! Neden, çünkü 1928 yılında salgın hastalıklara karşı aşı geliştirmek için kurulan ve dünya çapında birçok başarıya imza atan Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü gibi bir kurumumuz yok artık. Çünkü bu hükümet döneminde kapısına kilit vurduk. Artık dışa bağımlıyız ve bu bağımlığın bedelini ödüyoruz.? ifadelerini kullandı.